KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8089535
nr 808 9535
Bertil Öhlund
(1923-2003), Sverige
Akvarell, Bertil Öhlund (1923-2003), Hydra, signerad, 1955, motivets mått: 11x13
Bertil Öhlund, född 1923 i Solna, död 2003, svensk målare.
måndag 18 februari 2013
kl 20:05:45
Bertil Öhlund
Läs mer om Bertil Öhlund